Zilele Severinului 2013

Sambata 20 aprilie
Casa Tineretului

Ora 11.00 Concurs naţional de dans modern “Trofeul Drobeta” – ed. a III a

Ora 11.00 Expoziţie de pictură “Primavara în culori”
Baze sportive
Ora 10.00 Concurs naţional de tenis de masă “Trofeul Drobeta” ed. a III a
Colegiul Naţional Teodor Costescu – sala de sport Holul Hotel Continental şi Castelul Artelor
Ora 12.00 Expoziţie de caricaturi Ştefan Popa Popas, Salon internaţional de caricatură pentru copii Scena aer liber Crisan
Ora 16.00 Program muzică populară sustinut de cercul de muzică populara de la Palatul Copiilor
Ora 17.00 – 19.00 Program artistic licee şi scoli (muzică usoară, muzică populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secţia arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Scena Pădurea Crihala
Ora 17.00 Spectacol folcloric Orchestra “Banatul Sârbesc” (Serbia), Solist invitat: STANA STEPANESCU
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul Augustin Bena – Alba Iulia
Solişti invitaţi : FLORICICA MOGA, NICOLAE TUHUT, DORIN SI ILIE NARITA, ROXANA RECHE SI ALEXANDRU PAL, CATALIN HASA, LEONTINA FARCAS, OVIDIU HOMORODEAN, ILIE MEDREA
Ora 21.00 Program Folcloric Ansamblul TIMIŞUL
Solişti invitaţi: LILIANA LAICHICI, PETRICA IRIMICA, STANA IZBASA, NICU NOVAC
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert OLTENIA BIG BAND
Ora 20.00 Concert NIGHT PASAGE
Ora 21.00 Concert HOLOGRAF
Duminica 21 aprilie
Holul Hotel Continental şi Castelul Artelor
Ora 12.00 Expoziţie de caricaturi Ştefan Popa Popas.Salon internaţional de caricatură pentru copii Baze sportive
Ora 10.00 Demonstraţie de Karting – Parcare Cora
Scenă aer liber Crişan
Ora 16.00 Program muzică populară susţinut de cercul de muzică populară de la Palatul Copiilor
Ora 17.00 – 19.00 Program artistic licee şi şcoli (muzică uşoară, muzică populară, instrumentală, dansuri)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secţia arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Scena Pădurea Crihala
Ora 17.30 Program folcloric Ansamblul DANUBIUS, OANA PIRVAN, ALINA MOTI DRAGHIA, IONELA BADALAN, ANICA GANTU, LUCIANA VADUVA SFETCU
Ora 21.00 Program folcloric - Ansamblul DOINA GORJULUI. MARIA LOGA, ION GHITULESCU, VICTORITA LACATUSU, CLAUDIA TOROP, VALENTIN SAMFIRA, MIRELA TAPOTA LATARETU, BEATRICE BANDOIU, ROBERTA CRINTEA, GEORGIANA BARSAC, NATALIA GORJANU, CONSTANTIN ENCEANU
Ora 19.30 Program folcloric „MEHEDINŢI – PLAI DE CÂNTEC”
Solisti invitaţi:VICTOR PARVANESCU, IRINA ZOICAN, LILIANA BUNCEANU, IONUT TUDORESCU, OLGUTA BEBEC, NINA PREDESCU PETRICA MITU STOIAN, NICULINA STOICAN
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert BUNGHY BAND
Ora 20.00 Concert ALEX VELEA
Ora 21.00 Concert ANDREEA BANICA
Luni 22 aprilie

Casa Tineretului
Ora 11.00 Expoziţie de pictură – Palatul Copiilor
Muzeul de artă
Ora 11.00 Expoziţie BIJUTERIILE PAMÂNTULUI – Muzeul Regiunii Portile de Fier
Sala Polivalentă
Ora 8.00 – 10.00 Judo
Ora 17.00 – 21.00 Judo
Ora 17.00 – 20.00 Lupte
Hotel Continental – Salon Apolodor
Ora 16.00 Cupa DROBETA la şah pentru copii
Scena aer liber Crişan
Ora 16.00 Program muzică populară susţinut de cercul de muzică populară de la Palatul Copiilor
Ora 17.00 – 19.00 Program artistic licee şi şcoli (muzică uşoară, muzică populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secţia arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Scena Pădurea Crihala
Ora 17.00 Program folcloric Ansamblul MARIA TANASE, Solişti: MARIUS MAGUREANU, LAVINIA BIRSOGHE, Manuela Motocu, Liliana Popa, Filuita Bogdan, Marcu Nicolici, Aneta Sisu, Cristi Banateanu
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul DOINA ARGEŞULUI, Solişti invitaţi: CRISTINA TURCU PREDA, NINETA POPA.
Ora 20.30 Program folcloric Ansamblul JUNII SIBIULUI, Solişti invitaţi: ROBERT TÎRNĂVEANU, OVIDIU OLAR,
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert MERE
Ora 19.30 Concert LOW COST
Ora 20.00 Concert ANTONIA
Ora 21.00 Concert CONNECT-R
Marti 23 aprilie
Casa Tineretului
Ora 11.00 Expoziţie de pictură – Palatul Copiilor
Scena aer liber Crisan
Ora 16.00 Program muzică populară susţinut de cercul de muzică populară de la Palatul Copiilor
Ora 17.00 – 19.00 Program artistic licee şi şcoli (muzică uşoară, muzică populară, instrumentală, dansuri populare, dansuri moderne)
Ora 19.00 – 20.00 Program artistic secţia arte a Centrului Cultural Nichita Stănescu
Muzeul de arta
Ora 11.00 Paradă de costum popular – PORTUL POPULAR DE SĂRBĂTOARE -

Muzeul Regiunii Porţile de Fier
Ora 17.00 Expoziţie – Metamorfoze citadine sub semnul lui Apollodor, pictură, Cristian Popa, Craiova
Ora 17.30 Spectacol Şcoala Populară de Arta
Castelul Artelor
Ora 15.00 Expoziţie artişti plastici severineni cu tema SFĂNTU GHEORGHE
Sala Polivalentă
Ora 8.00 – 10.00 Judo - Ora 17.00 – 21.00 Judo - Ora 17.00 – 20.00 Lupte
Hotel Continental – Salon Apolodor
Ora 16.00 Cupa DROBETA la şah pentru copii
Scena aer liber Crisan
Ora 14.00 Muzică uşoară şi dans modern

Palatul Copiilor
Ora 15.00 Muzică populară – program artistic susţinut de elevii cercului de muzică populară a Palatului Copiilor Drobeta Tr. Severin
Scena Padurea Crihala
Ora 17.00 Program folcloric DANUBIUS, Solişti: NICU PACURARU, ANGELA MAGHERU, ANICA GANTU, VASILE CIOBANU, VALERIU SFETCU
Ora 19.00 Program folcloric Ansamblul JIDVEI. Solişti: Maria Stoica, Adina Popa, Alexandra Băcilă, Denisa Balu,Iulia Banciu, Sebastian Stan, Silviu Nicolae Rațiu, Aurelian Suciu, Costi Oancea, Costi Opriș, Andrei Ivănuș, Dorin Pintea, Costel Popa, Alexandru Urs, Traian Stoiță, Iulian Bic, Ciprian Silasi
Ora 20.30 Program folcloric Orchestra VALAHIA. Solisti : LAVINIA GOSTE, STELIANA SIMA, LUCIANA VADUVA SFETCU, GELU VOICU, MARIANA DEAC, DINU IANCU SĂLĂJAN, MARIANA IONESCU CĂPITĂNESCU
Scena parcare Carrefour
Ora 19.00 Concert EAST ROOTS
Ora 20.00 Concert VUNK
Ora 21.00 Concert VOLTAJ

Your rating: None

Publică un comentariu nou

Conţinutul acestui câmp va fi considerat confidenţial şi nu va fi făcut public.
  • Adresele de situri web şi adresele de e-mail se transformă automat în linkuri.
  • Allowed HTML tags: <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Liniile şi paragrafele sunt rupte automat.

Mai multe informaţii despre opţiunile de filtrare